Dziewiąty w tym roku audioprzewodnik w języku ukraińskim został uruchomiony w rzymskim Koloseum

Dziewiąty w tym roku audioprzewodnik w języku ukraińskim został uruchomiony w rzymskim Koloseum

wideo
Ukrinform
Dziewiąty ukraiński audioprzewodnik powstał w ramach projektu Pierwszej Damy Ukrainy Oleny Zełenskiej.

Projekt ma na celu wprowadzenie ukraińskojęzycznych audioprzewodników do muzeów na całym świecie. Tym razem - w Koloseum w Rzymie, donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji internetowego Przedstawicielstwa Prezydenta.

Należy podkreślić, że produkcja audioprzewodników w języku ukraińskim wpisuje się w kierunek „dyplomacji kulturalnej”. Projekt ten ma na celu rozpowszechnianie języka ukraińskiego na świecie, tak aby głos Ukrainy był słyszalny w najwybitniejszych zabytkach świata.

„Po raz pierwszy pomysł wprowadzenia audioprzewodników w języku ukraińskim przyszedł do mnie w Berlinie podczas wycieczki autobusowej po mieście. Właściwie to był pierwszy raz, kiedy zobaczyłam ukraiński na liście możliwych języków”- powiedziała Olena Zełenska.

„Głosem” audioprzewodnika został wybrany ukraiński aktor dubbingujący Jurij Soskow.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do tego, moim zdaniem, niezbędnego projektu. To bardzo dobrze, że nasz kraj zaczął dbać o język ojczysty w muzeach świata”- powiedział Soskow.

Według żony prezydenta Ukrainy w przyszłym roku ukraińskie audioprzewodniki pojawią się w Tower of London, Pałacu Wersalskim, Narodowym Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie, Muzeum Watykańskim, w Instytucie Jad Waszem i Państwowym Muzeum Sztuki w Uzbekistanie.

Koloseum - największy amfiteatr starożytnego Rzymu, zbudowany w I wieku. N. Pod względem liczby odwiedzających Koloseum zajmuje pierwsze miejsce na świecie wśród wszystkich zabytków kultury (budynków) i trzecie wśród muzeów, ustępując jedynie Luwru i Muzeum Narodowemu w Chinach.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-