Czego Ukraińcy oczekują od 2021 roku?

Czego Ukraińcy oczekują od 2021 roku?

Ukrinform
Ukraińcy mają przeważnie negatywne oczekiwania co do rozwoju sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju w 2021 roku - powiedział Serhij Szapowałow, analityk z Fundacji „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa, przedstawiając wyniki ogólnopolskiego sondażu w Ukrinform.

„Zapytaliśmy Ukraińców, jak ich zdaniem sytuacja społeczno-ekonomiczna obywateli poprawi się w 2021 roku. Zapytaliśmy również o oczekiwania dotyczące przezwyciężenia epidemii koronawirusa”- powiedział Szapowałow.

Jak wskazują badania, 15% uważa, że hrywna ustabilizuje się w nowym roku, 25% spodziewa się wzrostu dobrobytu, a 12% uważa, że możliwe jest obniżenie ceł. Zdania są podzielone co do walki z pandemią - 45% Ukraińców uważa, że epidemia zostanie pokonana, 46% - że nie.

Ukraińcy mają też negatywne oczekiwania co do pokoju w Donbasie, poprawy rządów prawa i ograniczenia przestępczości. Około 20% wierzy, że w Donbasie zapanuje pokój w 2021 r., a tylko 10% obywateli wierzy w karanie skorumpowanych urzędników i w tym samym stopniu - w ograniczenie przestępczości. Nieco więcej, 18%, spodziewa się poprawy sytuacji w dziedzinie sprawiedliwości w 2021 r.

Ogólnopolskie badanie opinii publicznej zostały przeprowadzone przez Fundację „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa wspólnie z Kijowskim Międzynarodowym Instytutem Socjologii (KMIS) w dniach od 5 do 13 grudnia 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych na 2004 respondentach, którzy mieszkają w 131 miejscowościach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji Ukrainy (18 lat i więcej) w oparciu o cechy takie jak płeć, wiek i rodzaj miejsca zamieszkania (miasto / wieś). Błąd statystyczny próby (z prawdopodobieństwem 0,95 i efektem projektowym 1,5) nie przekracza 3,3%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-