Jakie zmiany personalne w rządzie są możliwe w przyszłym roku - opinie Ukraińców

Jakie zmiany personalne w rządzie są możliwe w przyszłym roku - opinie Ukraińców

Ukrinform
Ukraińcy przewidują zmiany personalne w rządzie w nowym roku - powiedział Serhij Szapowałow, analityk z Fundacji „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa, przedstawiając wyniki ogólnopolskiego sondażu w Ukrinform.

„Znacznie więcej ludzi uważa, że mogą nastąpić przedterminowe wybory do Rady Najwyższej lub zmiana rządu” - powiedział Szapowałow.

Według niego 25% uważa, że przedterminowe wybory prezydenckie są możliwe w 2021 r., 33% uważa, że możliwe są przedterminowe wybory parlamentarne, a 39% uważa, że możliwa jest zmiana rządu w 2021 r.

Oczekiwania sytuacji różnią się w pewnym stopniu od zwolenników różnych partii. Zwolennicy Europejskiej Solidarności słabo oczekują pokoju w Donbasie w 2021 roku (12% uważa, że jest to możliwe, 87% nie). Wśród zwolenników Batkiwszczyny, OPZŻ i Sługi Narodu około 24–29% uważa, że pokój jest możliwy w przyszłym roku, a około 60% twierdzi, że on nie nastąpi.

Około 21% zwolenników partii „Sługa Narodu” uważa, że w 2021 roku skorumpowani zostaną ukarani, a poziom korupcji na Ukrainie spadnie. Wśród zwolenników innych partii tylko 5-15% uważa, że tak się stanie.

To samo dotyczy wzrostu dobrobytu - wzrostu w 2021 r. spodziewa się 24% zwolenników „Sługi Narodu”, a 67% - prawdopodobnie nie. Około 10 -15% zwolenników innych partii optymistycznie stawia się do tego pytania. Według 28% zwolenników partii „Sługa Narodu” w 2021 roku nastąpi zmiana rządu. Najbardziej przekonani są o tym zwolennicy partii „Solidarność Europejska” - 62% z nich mówiło o ewentualnej zmianie rządu.

Ogólnopolskie badanie opinii publicznej zostały przeprowadzone przez Fundację „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa wspólnie z Kijowskim Międzynarodowym Instytutem Socjologii (KMIS) w dniach od 5 do 13 grudnia 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych na 2004 respondentach, którzy mieszkają w 131 miejscowościach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji Ukrainy (18 lat i więcej) w oparciu o cechy takie jak płeć, wiek i rodzaj miejsca zamieszkania (miasto / wieś). Błąd statystyczny próby (z prawdopodobieństwem 0,95 i efektem projektowym 1,5) nie przekracza 3,3%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-