Ukraińcy docenili działania rządu w walce z koronawirusem

Ukraińcy docenili działania rządu w walce z koronawirusem

Ukrinform
Prawie 50% Ukraińców uważa, że działania podjęte przez władze w celu zwalczania koronawirusa są optymalne.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 12-14 grudnia 2020 r. przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

„49% respondentów uważa, że środki podjęte przez władze w walce z koronawirusem są optymalne. 29% uważa je za zbyt miękkie, 9% - wręcz przeciwnie za twarde”- napisano.

Jednocześnie 82% respondentów uważa, że na Ukrainie brakuje teraz porządku, nawet jeśli ogranicza ona pewne swobody. 10% - że brakuje swobód, nawet jeśli ogranicza to porządek. W ciągu ostatnich 3 lat potrzeba porządku znacznie wzrosła (z 63 do 82%).

Jednocześnie według badania 36% respondentów jest zadowolonych z działań prezydenta Zełenskiego w walce z epidemią koronawirusa, 60% - niezadowolonych. 29% jest zadowolonych z działań Ministerstwa Zdrowia w walce z epidemią, 67% jest niezadowolonych. 28% jest zadowolonych z pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, 61% jest niezadowolonych, 12% nie potrafi ocenić. Większość respondentów jest niezadowolona z pracy Rady Ministrów (71%) i Rady Najwyższej (77%).

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-