Zawieszenie broni w Donbasie, drogi i uwolenie Markiwa -Ukraińcy wymienili główne osiągnięcia roku

Zawieszenie broni w Donbasie, drogi i uwolenie Markiwa -Ukraińcy wymienili główne osiągnięcia roku

Ukrinform
Głównymi osiągnięciami Ukrainy w 2020 r. nazwano zawieszenia broni w Donbasie (51%), budowę dróg (43%) oraz zwolnienie z więzienia we Włoszech Witalija Markiwa (21%).

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 12-14 grudnia 2020 r. przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

Według sondażu porozumienie o współpracy polityczno-gospodarczej między Ukrainą a Wielką Brytanią uznawane jest za osiągnięcie przez 17% Ukraińców, program „Przystępne pożyczki 5-7-9%” - 14%, a uruchomienie aplikacji „DIJA” (paszport cyfrowy, prawo jazdy) - 13 %.

5-9% respondentów nazwało legalizację hazardu, przeprowadzenie wyborów samorządowych i otwarcie rynku ziemi.

Jednocześnie 13% ankietowanych uważa, że Ukraina nie ma żadnych osiągnięć w 2020 roku.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2 %.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-