46% Ukraińców ufa Zełenskiemu - „Rating”

46% Ukraińców ufa Zełenskiemu - „Rating”

Ukrinform
W ranking zaufania do polityków prowadzi prezydent Wołodymyr Zełenski, któremu ufa 46% Ukraińców, a 51% - nie ufa.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 15-17 listopada 2020 r. - donosi Ukrinform.

Jednocześnie, według sondażu, 32% respondentów ufa Przewodniczącemu Rady Najwyższej Dmytro Razumkowowi, a 36% nie ufa mu, kolejne 26% go nie zna.

25% ankietowanych ufa liderce partii „Batkiwszczyna” Julii Tymoszenko, a 72% nie.

U 24% respondentów wzbudza zaufanie Jurij Bojko, współprzewodniczący partii „Platforma Opozycyjna – Za Życie”, a u 52% nie. Były prezydent - Petro Poroszenko wzbudza zaufanie u 23%, a 74% - nie ufa mu.

Jednocześnie 22% ankietowanych ufa ministrowi spraw wewnętrznych Arsenowi Awakowowi, a 67% nie ufa mu. Według sondażu 18% ufa premierowi Denysowi Szmyhalowi, a 54% mu nie ufa, prawie jedna czwarta nie słyszała o kimś takim. 19% ufa ministrowi zdrowia Maksymowi Stepanowowi, a 36% nie ufa (41% nie wie kto to jest).

Szef Biuro Prezydenta Andrij Jermak wzbudza zaufanie u 12%, a 43% - nie ufa mu (40% nie wie kto to jest), a prokurator generalna Iryna Wenediktowa – u 9%, a nie ufa jej - 38% (prawie 50% o niej nie słyszało).

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 3000 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 1,8 %.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-