48% Ukraińców popiera budowę dróg za pieniądze funduszu „covidowego”

48% Ukraińców popiera budowę dróg za pieniądze funduszu „covidowego”

Ukrinform
Wykorzystanie środków ze specjalnego funduszu na walkę z koronawirusem na budowę dróg popiera 48% Ukraińców, a nie – 50%.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 15-17 listopada 2020 r. - donosi Ukrinform.

Jak wynika z badania, zdecydowana większość respondentów uważa za konieczne w pierwszej kolejności skierowanie środków ze specjalnego funduszu na walkę z koronawirusem na zakup sprzętu ochronnego dla lekarzy, łóżek szpitalnych z tlenem medycznym, zakup leków i sprzętu dla szpitali, dopłaty dla lekarzy i osób zajmujących się zwalczaniem choroby, na zwiększenie testów na koronawirusa.

Alokację środków z funduszu na budowę mobilnych szpitali uważa za konieczną 81% (15% - niepotrzebne), rekompensaty dla przedsiębiorców za przymusowe przestoje z powodu ograniczeń kwarantanny - 81% (17% - niepotrzebne).

Jak zaznaczono, najmniej respondentów popiera wykorzystanie środków ze specjalnego funduszu na walkę z koronawirusem na budowę dróg (tutaj opinie są podzielone: 48% popiera przeznaczenie na to środków z funduszu, a 50% - nie).

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 3000 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 1,8 %.

Przypomnijmy, 19 listopada na Ukrainie potwierdzono laboratoryjnie 583510 przypadków koronawirusa COVID-1 - 13357 w ciągu ostatniego dnia. Podczas całego okresu pandemii na Ukrainie zachorowało 583 510 osób; wyzdrowiało - 266 479, a zmarło - 10 369; Wykonano 4062868 testów PCR.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-