Pomysł Zełenskiego na głosowanie w dniu wyborów pozytywnie ocenia 43% Ukraińców

Pomysł Zełenskiego na głosowanie w dniu wyborów pozytywnie ocenia 43% Ukraińców

Ukrinform
43% Ukraińców pozytywnie odnosi się do pomysłu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, aby przeprowadzić ogólnoukraiński sondaż w dniu wyborów, 30% - neutralnie, a 25% - negatywnie.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 20-21 października przez socjologiczną grupę „Rating”

Jak zauważono, wyniki sondażu wskazywały na stopniowy wzrost zainteresowania głosowaniem Prezydenta. Tak więc 70% respondentów wie, że Zełenski ogłosił ogólnopolską sondaż w dniu wyborów 25 października (35% stwierdziło, że dobrze o tym wie, 35% coś słyszało), a 29% nic o tym nie wie. Relatywnie wyższy poziom świadomości inicjatywy prezydenckiej mają mieszkańcy ośrodków regionalnych i Kijowa, osoby starsze, wyborcy partii „Siła i Honor”, „Solidarność europejska”, partii „Szarija” i „Swobody”.

Jednocześnie 43% badanych pozytywnie odnosi się do idei Prezydenta aby przeprowadzić taki sondaż w dniu wyborów, 30% - neutralnie, a 25% - negatywnie. Relatywnie gorzej do tego pomysłu odnoszą się mieszkańcy Kijowa i Galicji, starsi respondenci i wyborcy „Europejskiej Solidarności”. Młodsi respondenci i sympatycy partii „Sługa Narodu” pozytywnie oceniają tę inicjatywę.

63% respondentów uważa inicjatywę Prezydenta za zgodną z prawem, a 23% - jest przeciwnego zdania. Tylko większość zwolenników „Europejskiej Solidarności” uważa sondaż prezydenta za niezgodny z prawem. Wyborcy innych partii w swojej względnej większości uważają ankietę za uzasadnioną.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 4000 wywiadów. Błąd statystyczny badania (z prawdopodobieństwem 0,95) nie przekracza 1,5% .

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-