43% Ukraińców zaufa rezultatom „sondażu Zełenskiego” – KMIS

43% Ukraińców zaufa rezultatom „sondażu Zełenskiego” – KMIS

Ukrinform
43% Ukraińców zaufa wynikom ogólnoukraińskiego sondażu, zainicjowanego przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który ma być przeprowadzony w dniu wyborów samorządowych,.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS).

„41% respondentów nie zaufa wynikom „prezydenckiej ankiety”,a 43% im zaufa” - czytamy w sondażu.

Jednocześnie w badaniu zamierza wziąć udział 54,6% Ukraińców.

Zdaniem 44% badanych sondaż taki jest szczerym zamiarem Prezydenta i władz wysłuchania opinii większości ludzi, a tyle samo respondentów uważa sondaż za element politycznej technologii.

Badanie zostało przeprowadzone od 17 do 19 października 2020 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 505 wywiadów. Błąd statystyczny badania (z prawdopodobieństwem 0,95 i bez uwzględnienia efektu projektowego) nie przekracza: 4,5% dla wskaźników bliskich 50%, 3,9% - dla wskaźników bliskich 25%, 2,7% - dla wskaźników zbliżonych do do 10%.

Przypomnijmy, 13 października prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że 25 października oprócz wyborów samorządowych odbędzie się ogólnoukraiński sondaż.

Ukraińcy zostaną poproszeni o odpowiedź na pięć pytań:

- Czy konieczne jest wprowadzenie dożywotniego więzienia za korupcję na szczególnie dużą skalę?

- Czy popierasz utworzenie wolnej strefy ekonomicznej w Donbasie?

- Czy konieczne jest zmniejszenie liczby posłów w Radzie Najwyższej do 300?

- Czy popierasz legalizację medycznej marihuany na Ukrainie w celu zmniejszenia bólu u krytycznie chorych pacjentów?

- Czy Ukraina powinna wynosić kwestię gwarancji bezpieczeństwa określonych w Memorandum Budapesztańskim na forum międzynarodowym?

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-