35% Ukraińców jest zadowolonych z działalności Zełenskiego – sondaż „Rating”

35% Ukraińców jest zadowolonych z działalności Zełenskiego – sondaż „Rating”

Ukrinform
Według wyników ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 3-6 września 2020 r. 35% respondentów jest zadowolonych z działań prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, a 57% niezadowolonych.

Jak donosi Ukrinform, zostało to opublikowane na stronie grupy socjologicznej „Rating”

"35% respondentów jest zadowolonych z działalności Prezydenta W. Zełenskiego, a 57% - nie jest zadowolonych" - napisano w oświadczeniu.

23% było zadowolonych z działalności Przewodniczącego Rady Najwyższej Dmytro Razumkowa, a niezadowolonych było 55%, a 23% nie potrafiło tego ocenić.

Tylko 14% jest zadowolonych z pracy premiera Denysa Szmyhala, 59% jest niezadowolonych, a 27% nie potrafi ocenić.

Wśród organów władzy centralnej najwięcej respondentów jest niezadowolona z pracy Rady Ministrów - 73% i Rady Najwyższej - 76%.

Wśród organów ścigania respondenci najlepiej ocenili działanie wojska: 51% było zadowolonych, a 32% niezadowolonych. Również 33% respondentów pozytywnie oceniło pracę Gwardii Narodowej, 43% - negatywnie, a 25% nie miało zdania.

Oceny działań innych organów ścigania są nieco gorsze - tylko 26% respondentów jest zadowolonych z pracy policji, a 63% jest niezadowolonych.

Podaje się również, że 23% respondentów jest zadowolonych z działalności Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, 50% jest niezadowolonych, a 27% nie potrafi ocenić.

Jednocześnie 20% było zadowolonych z pracy MSW, 63% było niezadowolonych, 17% nie potrafiło ocenić, 13% było zadowolonych z pracy Prokuratury Generalnej, 64% było niezadowolonych, a 24% nie potrafiło ocenić.

Tylko 11% było zadowolonych z pracy sądów, niezadowolonych - 69%, nie potrafiło ocenić - 20%.

Najmniej respondentów jest zadowolonych z działalności NABU (Narodowe Biuro Antykorupcyjne), NAPC (Narodowa Agencja ds. Przeciwdziałania Korupcji) i SAP (Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna). Pozytywnie o pracy tych organów wypowiadało się 7-10% badanych, przeciwnego zdania było ponad 60% badanych.

Zwraca się uwagę, że oceniając wpływ kluczowych polityków / szefów resortów na notowania rządów, respondenci relatywnie najlepiej ocenili pracę Przewodniczącego Rady Najwyższej Razumkowa. Zatem 25% uważa, że jego działania mają pozytywny wpływ na popularność obecnego zespołu rządowego, w równym stopniu respondenci byli przeciwnego zdania, jednocześnie 18% uważa, że jego praca nie ma wpływu na te wskaźniki, a 32% nie potrafiło w ogóle odpowiedzieć.

W odniesieniu do innych kluczowych polityków wyniki sondażu przedstawiają się następująco: 13% respondentów uważa, że działania premiera Szmyhala pozytywnie wpływa na notowania rządu, 32% było przeciwnego zdania. Jednocześnie 13% respondentów uważa, że działania ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa pozytywnie wpływają na notowania rządu, a 41% było przeciwnego zdania.

10% respondentów uważa, że działania szefa Kancelarii Prezydenta Andrija Jermaka mają pozytywny wpływ na ocenę rządu, a 32% - jest przeciwnego zdania.

8% ankietowanych uważa, że działania szefa partii „Sługi Narodu” w parlamencie Dawyda Arachamii mają pozytywny wpływ na notowania rządu, a 28% było przeciwnego zdania.

Jednocześnie tylko 6% uważa, że działania prokuratora generalnego Iryny Wenediktowej i dyrektora NABU Artema Sytnyka mają pozytywny wpływ na notowania rządu, jedna trzeci jest zdania przeciwnego.

Respondentów zapytano również, kogo są gotowi wesprzeć w wyborach prezydenckich.

Zwraca się uwagę, że według sondażu liderem w rankingu prezydenckim jest Wołodymyr Zełenski, którego jest gotowe poprzeć w wyborach 29%, spośród tych, którzy zdecydowali i zamierzają głosować.

Na Jurija Bojkę -15,5%, na Petra Poroszenkę -14%, na Julię Tymoszenko - 9,3%, na Ihora Smeszko - 6,4%, na Ołeha Laszko, Serhija Prytułę i Wołodymyra Hrojsmana - 3,6%. Pozostałych kandydatów respondenci oceniają poniżej 3%, a tych, którzy się nie zdecydowali jest około 14%.

Badanie przeprowadzono przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 3-6 września 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych (face-to-face). Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. W trakcie badania przeprowadzono 2000 wywiadów z osobami, którzy mieszkają we wszystkich regionach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Teoretyczny błąd próbkowania nie przekracza 2,2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-