44% Ukraińców ufa Zełenskiemu, 51% mu nie ufa – sondaż „Rating”

44% Ukraińców ufa Zełenskiemu, 51% mu nie ufa – sondaż „Rating”

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski prowadzi w rankingu zaufania wśród kluczowych polityków krajowych: ufa mu 44% Ukraińców, a nie ufa 51%.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Grupę Socjologiczną „Rating”, przeprowadzonej od 29 sierpnia do 3 września 2020 roku.

Według sondażu 24% ufa współprzewodniczącemu partii „Platforma Opozycyjna – Za życie” Jurijowi Bojko, a 58% nie ufa mu; 22% ufa szefowej „Batkiwszczyny” Julii Tymoszenko, 74% jej nie ufa; 22% ufa byłemu prezydentowi Petro Poroszence, a 75% mu nie ufa.

Jednocześnie, jak zauważono, poziom zaufania do prezydenta Zełenskiego (44%) jest wyższy niż w analogicznym okresie kadencji prezydentów Poroszenki (25%) i Janukowycza (26%).

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 10 000 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 1 %.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-