Film „Przyzwoita lwowska dama” otrzymał nagrodę na międzynarodowym festiwalu

Film „Przyzwoita lwowska dama” otrzymał nagrodę na międzynarodowym festiwalu

wideo
Ukrinform
Krótkometrażowy film fabularny „Przyzwoita lwowska dama” w reżyserii Natalii Pasenickiej został wyróżniony Honorowym Wyróżnieniem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Da Vinci.

Poinformowała o tym służba prasowa Państwowej Agencji Filmowej.

„Film zostanie pokazany w pozakonkursowym programie festiwalu. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym DaVinci 2020, który odbędzie się w dniach 10-13 września 2020 roku w Internecie w Los Angeles (USA)”- podano w informacji.

Jak wspomniano „Przyzwoita lwowska dama” to erotyczna komedia oparta na książce pisarki Luby Klimenko o tym samym tytule. Scenariusz - Marina Mednikowa, producent - Juri Minzjanow. Wyprodukowano przez Christie Film Company.

Film znalazł się w gronie laureatów X Selekcji Konkursowej Państwowej Agencji Filmowej. W lipcu 2020 roku otrzymał nagrodę na festiwalu filmów niezależnych The Gulf of Naples Independent Film Festival za najlepszą obsadę. Film „Godna lwowska dama” można obejrzeć na kanale Goskino na YouTube.

Główną bohaterką filmu jest współczesna inteligentna kobieta Penelopa, która mieszka we Lwowie i pracuje w archiwum. Jej życie toczy się według zwykłego schematu „rodzina - praca”. Wszystko jest przyzwoite, kulturalne, uprzejme i ... nieznośnie nudne. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia. Młody doktor nauk Dmitrij Ostromirski przyjeżdża do archiwum w podróż służbową. Spotkanie bohaterów prowadzi do szalonych pasji i niesamowitych zachowań. Według producenta filmu Jurija Minzjanowa, głównym przesłaniem filmu jest to, że nie należy żyć nie własnym życiem, nie należy bać się zmian, nie należy bać się spotkania ze szczerą i czułą miłością, która zmienia całe życie.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy DaVinci (DIFF) to międzynarodowy festiwal filmów niezależnych w Los Angeles, który koncentruje się na kreatywnym i innowacyjnym podejściu do tworzenia filmów. Na festiwalu prezentowane są najlepsze filmy krótkometrażowe i fabularne niezależnych twórców z całego świata.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-