Mocne i słabe strony - eksperci docenili pracę Zełenskiego

Mocne i słabe strony - eksperci docenili pracę Zełenskiego

Ukrinform
Eksperci oceniając działalność Prezydenta Ukrainy w ciągu ostatnich trzech miesięcy najwięcej punktów dali za walkę z pandemią COVID-19, a najmniej - polityce personalnej.

Świadczą o tym wyniki ankiety eksperckiej „Kwartał Polityczny: Lato 2020”, przeprowadzonej przez Fundację „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa, którą przedstawił na konferencji prasowej w czwartek polityczny analityk Fundacji Andrij Sucharyna - donosi korespondent Ukrinform.

„Obecnie najlepiej oceniana jest walka z epidemią COVID-19 - nawet nieco lepiej niż w poprzednim kwartale. Ale nawet tutaj ocena jest niska - wynosi 2,7. Najgorzej oceniono politykę personalną - na 1,6 z 5” - powiedział Sucharyna.

Generalnie, zdaniem analityka, efektywność pracy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jest oceniana nisko.

W porównaniu z poprzednim kwartałem eksperci lepiej ocenili pracę Zełenskiego w polityce zagranicznej - z 2,1 do 2,3 pkt. Jednak ocena komunikacji ze społeczeństwem spadła z 2,6 do 2,2 pkt.

Rozpoczęcie niezbędnych reform przez Prezydenta zostało ocenione na 2 punkty, a rozwiązanie konfliktu zbrojnego w Donbasie - na 1,9. W tych obszarach ocena ekspertów nie zmieniła się w ostatnim kwartale.

Ankieta ekspercka „Kwartał Polityczny: Lato 2020” została przeprowadzona przez Fundację „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa w dniach 14-22 lipca 2020 r. W sumie przeprowadzono wywiady z 75 osobami publicznymi, analitykami i dziennikarzami. Oceniono wydarzenia w okresie kwiecień - czerwiec 2020 r.

Głównym celem cyklu „Kwartał Polityczny” jest wspieranie otwartego rządu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-