W prezydenckich wyborach Zełenskiego gotowe jest poprzeć 30,2%

W prezydenckich wyborach Zełenskiego gotowe jest poprzeć 30,2%

Ukrinform
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższej przyszłości, obecny prezydent Wołodymyr Zełenski otrzymałby najwięcej głosów – poparłoby go 30,2% wśród tych respondentów, którzy wezmą udział w wyborach i już zdecydowali, na kogo będą głosować.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej 15-20 lipca przez Grupę Socjologiczną „Rating”.

14,4% planuje głosować na lidera „Platformy Opozycyjnej - Za Życie” Jurija Bojko, a na lidera partii „Solidarność Europejska”, piątego prezydenta Petra Poroszenko - 13,7%, na lidera Ogólnoukraińskiego Stowarzyszenia „Batkiwszczyna” Julię Tymoszenko – 9,1%.

5,8% respondentów zagłosowałoby na Ihora Smeszko, 3,9% - na Ołeha Laszko, 3,1% - na Wołodymyra Hrojsmana, a 3,0% - Anatolija Hrycenko. Ranking pozostałych kandydatów to nie więcej niż 3%, a 13% jest niezdecydowanych.

Badanie zostało przeprowadzone przez Grupę Socjologiczną „Rating” w dniach 15-20 lipca 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. W trakcie badania przeprowadzono 2000 wywiadów z osobami, którzy mieszkają we wszystkich regionach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Teoretyczny błąd próbkowania (z wyłączeniem efektu projektowego) nie przekracza 2,2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-