Około jedna trzecia Ukraińców uważa obecną Radę za skuteczniejszą od poprzedniej

Około jedna trzecia Ukraińców uważa obecną Radę za skuteczniejszą od poprzedniej

Ukrinform
Prawie jedna trzecia Ukraińców uważa obecny skład Rady Najwyższej za skuteczniejszy od poprzedniego.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating”.

„Prawie 30% respondentów uważa, że obecny Parlament jest skuteczniejszy niż poprzednia Rada Najwyższa, a jedna czwarta – jest przeciwnego zdania i uważa, że poprzedni Parlament był bardziej skuteczny” - napisano w oświadczeniu.

Jednocześnie prawie połowa respondentów uważa, że nie ma między nimi szczególnej różnicy. Skuteczność pracy Rady Najwyższej najlepiej ocenia młodzież i wyborcy partii „Sługa Narodu”. Najgorzej oceniają nowy Parlament wyborcy „Solidarności Europejskiej”, z których większość uważa poprzedni za skuteczniejszy.

Badanie zostało przeprowadzone od 16 do 17 lipca 2020 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2000 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2,2 %.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-