37% Ukraińców pozytywnie ocenia działalność Prezydenta

37% Ukraińców pozytywnie ocenia działalność Prezydenta

Ukrinform
37% respondentów pozytywnie ocenia działalność Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, 25% - przewodniczącego Rady Najwyższej Dmytro Razumkowa, a 16% - premiera Denysa Szmyhala.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating”.

„Spośród osób, sprawujących władzę w państwie respondenci relatywnie najlepiej oceniają pracę prezydenta Zełenskiego (37% respondentów jest zadowolonych z działalności głowy państwa, 59% - jest przeciwnej opinii). 25% jest zadowolonych z pracy Przewodniczącego Rady Najwyższej Razumkowa, a 57% niezadowolonych. Tylko 16% respondentów jest zadowolonych z działań premiera Szmyhala, a 65% niezadowolonych”- czytamy w komunikacie.

Badanie zostało przeprowadzone od 16 do 17 lipca 2020 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2000 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2,2 %.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-