W Argentynie Ukraińcy ozdabiają maski ochronne wyszywanką

W Argentynie Ukraińcy ozdabiają maski ochronne wyszywanką

zdjęcie
Ukrinform
Specjalistki od wyszywanki ukraińskiej z argentyńskiego miasta Avellaneda zaprezentowali prace wykonane od początku roku, w tym zdobione maski ochronne.

Zdjęcia są opublikowane na stronie Facebooka Prosvita Avellaneda - oddziału Ukraińskiego Towarzystwa Kultury „Prosvita” w Avellanedzie w Argentynie.

„Wyszywanki naszych specjalistek w pierwszym półroczu roku - zdalnie, ale zjednoczeni tą samą pasją!” - napisano w oświadczeniu.

Jak napisano na stronie Prosvita Avellaneda, podczas ograniczeń kwarantanny w Covid-19 wyszywanie, a także szydełkowanie i tkanie itp. stały się rodzajem zdalnej terapii grupowej dla rzemieślniczek, którą prowadziły z wielką miłością.

Serwetki, ręczniki, ubrania, maski ochronne i inne produkty są ozdobione roślinami, geometrycznymi ornamentami, wzorami z wizerunkiem owadów itp.

Wyszywanka jako jeden ze sposobów zachowania tożsamości narodowej Ukraińców w Argentynie jest szanowana, zachowywana i starannie przekazywana młodemu pokoleniu. Jak informował Ukrinform, we wrześniu 2019 r. przedstawiciele stowarzyszenia Kobiet w „Prosvita” w Argentynie dyskutowali o znaczeniu zachowania i upowszechniania sztuki ukraińskiej wyszywanki. W mieście Avellaneda zorganizowano spotkanie grup kobiet, które wyszywają w różnych oddziałach UTK „Prosvita”. Uczestnicy spotkania wymienili się pomysłami, dyskutowali na temat szlachetnej tradycji ukraińskiej wyszywanki, jej znaczenia w historii oraz znaczenia kontynuacji, rozpowszechniania i przekazywania tego wspaniałego dziedzictwa.

Zwrócono także uwagę, że ochrona ukraińskiej wyszywanki jest jednym z obszarów kultury, którym zajmuje się Ukraińskie Towarzystwo Kultury (UTK) „Prosvita”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-