Na granicy z Polską został otwarty kolejny punkt kontrolny

Na granicy z Polską został otwarty kolejny punkt kontrolny

Ukrinform
6 lipca o godzinie 1 rano na granicy z Polską ponownie otwarto punkt kontrolny Hruszów-Budomierz. Dziś rano 74 osoby przekroczyły granicę – donosi Służba Straży Granicznej.

„O godzinie pierwszej w nocy zostały wznowione przejazdy osobowe i ciężarowe. Straż Graniczna wznowiła pracę tego punktu kontrolnego, jak tylko stało się to możliwe po stronie polskiej”- czytamy w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że 20 maja rząd Ukrainy podjął decyzję o wznowieniu pracy wszystkich punktów kontrolnych na granicy z UE i Mołdawią. Strona ukraińska jest gotowa wznowić ruch międzynarodowy w punktach kontrolnych, w których strona sąsiadująca jest na to gotowa.

Na granicy z Polską na razie nie pracują punkty kontrolne: „Smolnica”, „Uhrynów” i „Uściług”. Ukraińska straż graniczna jest gotowa wznowić pracę tych punktów kontrolnych, gdy tylko punly „Krościenko ”, „Dołhobyczów ” i „Zosin” zaczną działać po stronie polskiej.

Obecnie funkcjonujące punkty kontrolne na granicy z krajami UE pozwalają zapewnić rytmiczny przepływ istniejącego ruchu pasażerskiego.

Od godziny 6 rano nie ma kolejek przed punktami kontrolnymi na granicy z krajami UE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-