1 lipca Polska wznowiła połączenia lotnicze z Ukrainą

1 lipca Polska wznowiła połączenia lotnicze z Ukrainą

zdjęcie
Ukrinform
1 lipca Polska wznowiła połączenia lotnicze z Ukrainą

Samolot Airbus A320 Wizz Air wyleciał w środę rano z warszawskiego lotniska „Chopin” i przyleciał na lotnisko „Żuliany” w Kijowie o 09:39 - donosi korespondent Ukrinform.

Samolot z Wrocławia również wylądował w „Żulanach”, a samolot z Krakowa ma jeszcze przylecieć.

Wznowienie usług lotniczych z Ukrainą odbyło się na podstawie zarządzenia Polskiej Rady Ministrów z dnia 30 czerwca. Napisano w nim, że zakaz lotów do Polski nie dotyczy krajów UE (z wyjątkiem Szwecji i Portugalii), a także Ukrainy, Czarnogóry, Gruzji, Japonii, Kanady, Albanii i Korei Południowej. Zarządzenie będzie ważne od 1 do 14 lipca.

Przypomnijmy, regularne loty między Polską a Ukrainą w związku z pandemią COVID-19 zostały wstrzymane w połowie marca.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-