Prezydent Duda podziękował Zełenskiemu za wyszywankę

Prezydent Duda podziękował Zełenskiemu za wyszywankę

zdjęcie
Ukrinform
Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca przekazał wyszywanki od pary prezydenckiej Wołodymyra i Oleny Zełenskich prezydentowi RP Andrzejowi Duda i jego żonie Agacie.

Prezent przyjął w Pałacu Prezydenckim w Warszawie szef Biura Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, który wysłał list z podziękowaniami do Zełenskiego od polskiej pary prezydenckiej, poinformowała na Facebooku Ambasada Ukrainy w Polsce.

„Szczerze dziękujemy za pięknie wyszyte, tradycyjne ukraińskie koszule, które swoją sławą sięgają daleko poza ojczyznę. Cieszymy się, że dzięki temu podarunkowi możemy dołączyć do tegorocznego Światowego Dnia Wyszywanki, który Ukraińcy świętują u siebie i na całym świecie od 2007 roku" - napisano w liście i podkreślono, że ten gest jest świadectwem „przyjaznych dobrosąsiedzkich stosunków polsko-ukraińskich”.

Polska para prezydencka zauważyła, że Dzień Wyszywanki obchodzony jest również przez społeczność ukraińską w Polsce, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy chodzą do lokalnych szkół z ukraińskim językiem wykładowym.

Przypomnijmy, w związku ze Światowym Dniem Wyszywanki prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego żona sprezentowali wyszyte tradycyjnie koszule. Symboliczne podarunki, które niosą część ukraińskiej historii i kultury otrzymali światowi liderzy: przywódca Stanów Zjednoczonych Ameryki, Republiki Francuskiej, Kanady, Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Turcji i innych krajów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-