Ukraińcy świętują Dzień Europy

Ukraińcy świętują Dzień Europy

Ukrinform
W sobotę 16 maja Ukraińcy świętują Dzień Europy.

Po uzyskaniu niepodległości Ukraina przyjęła strategiczny kurs integracji europejskiej i wyraziła zamiar jak najszybszego przystąpienia do Wspólnoty Europejskiej.

Dlatego właśnie w naszym kraju ustanowiono Dzień Europy, który obchodzony jest od 2003 r. w trzecią sobotę maja, zgodnie z dekretem prezydenckim „O Dniu Europy”.

Warto przypomnieć, że Ukraina jest jedynym krajem spoza UE, który obchodzi Dzień Europy na szczeblu państwowym. W samej Europie dzień ten obchodzony jest 9 maja, zgodnie z decyzją podjętą w 1985 roku na szczycie Rady UE w Mediolanie.

Tradycyjnie z okazji Dnia Europy w miastach ukraińskich organizowane są świąteczne imprezy tematyczne. Jednak w tym roku wydarzenia poświęcone Dniu Europy, w związku z kwarantanną w kraju, odbywają się online.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-