Konsul ukraiński przyjechał do zatrzymanego byłego dowódcy Ajdaru

Konsul ukraiński przyjechał do zatrzymanego byłego dowódcy Ajdaru

Ukrinform
Ukraiński konsul w Salonikach przybywa na komisariat policji, gdzie przebywa aresztowany były dowódca Ajdaru Serhij Melnyczuk – donosi 2 marca dyrektor departamentu ds. służby konsularnej MSZ Ukrainy Serhij Pohorelcew, poinformował Ukrinform.

„Gdy tylko 1 marca dowiedzieliśmy się, że greckie organy ścigania aresztowały S. Melnyczuka, od razu na miejsce wydarzenia wyjechał ukraiński konsul w Salonikach. Konsul umówił się z grecką policją w kwestii tymczasowego aresztowania zatrzymanego na komisariacie policji i zapewnienia mu wszystkiego, co niezbędne (woda pitna i jedzenie)”- powiedział Pohorelcew.

Poinformowano również, że żona S. Melnyczuka i ich małe dziecko zostali zakwaterowani w hotelu w pobliżu miejsca zatrzymania. Melnyczuk ma możliwość korzystania ze swojego telefonu.

Zatrzymanemu zapewniono rosyjskojęzycznego prawnika.

Prokurator z Salonik ma przybyć na posterunek policji 2 marca rano.

Przypomnijmy, były dowódca batalionu Ajdar Serhij Melnyczuk napisał na Facebooku, że został zatrzymany na granicy z Grecją na prośbę Rosji.

Melnyczuk uważa, że na międzynarodową listę poszukiwanych został wpisany przez Rosję. Zatrzymany został na granicy Bułgarii i Grecji.

Eksdowódca poinformował, że przebywała na oddziale z 9-miesięcznym synem i ciężarną żoną, która jest w siódmym miesiącu ciąży.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-