Granica ukraińska nie zostanie zamknięta z powodu koronawirusa – Prystajko

Granica ukraińska nie zostanie zamknięta z powodu koronawirusa – Prystajko

Ukrinform
Ukraina nie rozważa zamknięcia granic, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa – powiedział Minister spraw zagranicznych Wadym Prystajko w wywiadzie dla ukraińskiego kanału informacyjnego 24, donosi korespondent Ukrinform.

Zapytany, czy rozważano opcję zamknięcia granicy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na Ukrainie, Prystajko odpowiedział: „Zasadniczo nie rozważamy takiej opcji jak wszystkie inne kraje na świecie. Tak, w rzeczywistości niektóre regiony, niektóre miasta, w których te choroby są najbardziej rozpowszechnione starają się podjąć pewne działania, ale nie planujemy zamykać granicy ”.

Jednocześnie Prystajko zauważył, że znacznie zwiększono kontrolę na granicach ukraińskich.

„Jednak na granicy znacznie wzmocniliśmy kontrolę. Dziesiątki tysięcy osób zostały już sprawdzone przez naszych funkcjonariuszy straży granicznej, naszych lekarzy i, jak wiecie, nie ma żadnych przypadków (koronawirusa – red.) na terytorium Ukrainy” - powiedział szef MSZ.

Jak informowano, 20 lutego na lotnisko w Charkowie przybył samolot z 45 obywatelami Ukrainy i 27 obcokrajowcami ewakuowanymi z chińskiego miasta Wuhan, gdzie zarejestrowano wybuch koronawirusa. Po sprawdzeniu oraz przejściu kontroli granicznej i celnej przewieziono ich autobusem do Nowych Sanżarów w obwodzie połtawskim, gdzie są na obserwacji w Centrum Medycznym Gwardii Narodowej.

Obserwuje się łącznie 94 osoby, w tym załogę i osoby towarzyszące. Razem z nimi w izolacji w centrum medycznym przebywa Minister zdrowia Zoriana Skałecka.

Na dzień 28 lutego odnotowano 83 399 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków Covid-19, w tym 2858 zgonów. Wyzdrowiało już 36 659 osób. Jak dotąd żadne laboratorium nie potwierdziło przypadków koronawirusa Covid-19 na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-