Majdan ukształtował Ukraińców jako naród - niemiecki historyk

Majdan ukształtował Ukraińców jako naród - niemiecki historyk

Ukrinform
Majdan nie tylko wyznaczył kurs dla Ukrainy do Europy, ale także ukształtował Ukraińców jako naród, jednocząc bardzo różne regiony kraju - powiedział w wywiadzie dla Ukrinform niemiecki historyk, filozof i pisarz Karl Schlögel.

„Uważam, że największym osiągnięciem Majdanu jest zjednoczenie bardzo różnych regionów i różnych kultur. Jest to bardzo ważne - zauważył pisarz.

Karl Schlögel odwiedził wiele ukraińskich miast - zarówno w czasach radzieckich, jak i po rewolucji godności - i uważa, że w ostatnich latach miasta te i całe regiony są związane koncepcją „narodu politycznego”.

Dla samego historyka Ukraina jest „policentrycznym państwem z zupełnie różnymi regionami kulturowymi, warstwami”. Fascynuje go, jak Ukraina - nowoczesne państwo narodowe - może zintegrować różne warstwy i regiony.

„Ukraina jest rodzajem miniaturowej Europy. Ale wy, Ukraińcy, musicie pomyśleć o tym, jak zjednoczyć bardzo różne i rozdrobnione tożsamości kulturowe. Mam nadzieję i wierzę, że doświadczenie Majdanu, ochrona suwerennej Ukrainy powinny kształtować i umacniać tę tożsamość”- podkreśla Karl Schlögel.

I radził swoim rodakom, aby przybyli na Ukrainę, aby upewnić się, że jest to niezależne państwo o określonej kulturze i tradycjach.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-