Wolność w sieci - Freedom House nazywa Ukrainę „częściowo wolną”

Wolność w sieci - Freedom House nazywa Ukrainę „częściowo wolną”

Ukrinform
Ukraina znajduje się na liście „częściowo wolnych krajów” w rankingu „Wolność w sieci 2019” organizacji praw człowieka Freedom House – napisano na stronie internetowej organizacji.

„Wskaźniki dostępu do Internetu na Ukrainie nie zmieniły się znacząco w latach 2018-19. Dostęp pozostaje bezpłatny dla większości populacji. Ukraiński rynek technologii informacyjnych i komunikacyjnych jest dość zróżnicowany, choć ucierpiał z powodu szerszych trudności gospodarczych w tym kraju, kryzysu po okupacji Krymu przez Rosję i konfliktu w Donbasie - zauważył Freedom House.

W ubiegłym roku Ukraina otrzymała również status „częściowo wolny”.

Według oceny z 2019 r. kraje byłego WNP, takie jak „częściowo wolny” Kirgistan i całkowicie „wolna” Armenia i Gruzja, znalazły się nad Ukrainą.

Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan i Rosja są uznawane przez Freedom House za kraje posiadające „nieswobodny” dostęp do sieci.

Ranking organizacji Freedom House „Wolność w sieci 2019” mierzy swobodę dostępu do Internetu w 65 krajach, którzy stanowią 87% użytkowników sieci na całym świecie. Okres, brany pod uwagę w badaniu to czerwiec 2018 r. - maj 2019 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-