Otwarcie ukraińskiego stoiska na targach książki we Frankfurcie

Otwarcie ukraińskiego stoiska na targach książki we Frankfurcie

wideo
Ukrinform
Ukraińskie stoisko narodowe, które jest eksponowane na targach książki we Frankfurcie, osiągnęło w przeciągu 5 lat solidną reprezentację.

Tak stwierdził Tobias Foss, dyrektor międzynarodowych projektów targów książki podczas oficjalnej ceremonii otwarcia stoiska, poinformował korespondent Ukrinformu.

„Pięć lat temu Ukraina zdecydowała się zaprezentować z jednym stanowiskiem narodowym i robić to corocznie. Bardzo dobrze pamiętam pierwsze stoisko, które było bardziej symboliczne i cieszę się, że widzę postęp w zakresie prezentacji w ostatnich latach”, powiedział Foss.

Dyrektor ds. projektów międzynarodowych wyraził przekonanie, że Ukraina, jej literatura, autorzy czerpią „niesamowite korzyści z uczestnictwa w największym wydarzeniu książkowym na świecie”. Chciał, aby ukraińscy uczestnicy sprzedali jak najwięcej praw do tłumaczeń do innych krajów, ponieważ jego zdaniem różnorodność sprawia, że ​​kraj jest interesujący, sprawia, że ​​jest żywy, a najlepszym sposobem rozpowszechniania informacji o państwie na całym świecie jest rozpowszechnianie historii o Ukrainie.

Dyrektor Ukraińskiego Instytutu Książki Aleksandra Kowal zauważyła, że ​​Ukraina zrobiła pierwszy krok „ aby zostać honorowym gościem Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie w ciągu najbliższych 5-6 lat”. Podkreśliła, że ​​w czasie, gdy państwo było reprezentowane na targach przez stoisko narodowe, wykonano więcej tłumaczeń książek z języka ukraińskiego niż w ciągu ostatnich 20 lat.

Jak donosił Ukrinform, 71 targi książki we Frankfurcie, największe na świecie, odbędą się we Frankfurcie w dniach 16-20 października.

W tym roku 28 ukraińskich wydawców i innych organizacji jest reprezentowanych na ukraińskim stoisku narodowym - najwięcej w ciągu lat uczestnictwa w targach (prawie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku). Odbędzie się między innymi prezentacja niemieckiego tłumaczenia książki byłego więźnia Kremla, reżysera Oleha Sencowa, „Życie” („Leben”) oraz dyskusja „Pięć lat walki”, prezentacja eseju w języku angielskim Understanding Ukraine.

W targach bierze udział łącznie 7450 wystawców ze 104 krajów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-