Pod ambasadą Rosji zorganizowano proces Putina

Pod ambasadą Rosji zorganizowano proces Putina

zdjęcie
Ukrinform
Aktywiści przybyli do ambasady rosyjskiej na Ukrainie, aby „złożyć życzenia” prezydentowi Federacji Rosyjskiej z okazji jego urodzin.

Korespondent Ukrinform donosi, że podczas akcji działacze przeprowadzili zaimprowizowany proces w Hadze nad Władimirem Putinem za popełnienie zbrodni wojennych przeciwko ludzkości.

Działacz, przebrany za więźnia Putina, zeznał o zbrodniach popełnionych w Gruzji, Mołdawii, na Ukrainie - w Donbasie i na Krymie, w Czeczenii i Syrii.

Działacze przywieźli również ze sobą flagi tatarów krymskich i Ukrainy, innych krajów - Litwy, Łotwy, Estonii, Gruzji i innych.

Były więzień polityczny Wołodymyr Bałuch przybył pod ambasadę Rosji, aby wesprzeć uczestników spektaklu.

Budynek ambasady pilnuje kilku żołnierzy gwardii narodowej. Sytuacja jest spokojna.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-