Pojawił się oficjalny zwiastun historycznego thrillera „Obywatel Jones” o Hołodomorze WIDEO

Pojawił się oficjalny zwiastun historycznego thrillera „Obywatel Jones” o Hołodomorze WIDEO

Ukrinform
Państwowa Agencja Ukrainy ds. Kina (Derzhkino) przedstawia zwiastun filmu „Obywatel Jones” Agnieszki Holland, który opowiada historię dziennikarza Garetha Jonesa, który udał się do Związku Radzieckiego w 1933 roku, aby ujawnić prawdę o zbrodniach reżimu stalinowskiego i Hołodomorze na Ukrainie.

„Film ukaże się 28 listopada” - napisano.

Fragment filmu, był pokazany wcześniej widzom przez Variety.

Film został wyprodukowany wspólnie przez Ukrainę (Kinorob przy wsparciu Państwowej Agencji Filmowej Ukrainy), Polskę (Film Produkcja przy wsparciu PISF) i Wielką Brytanię (Jones Boy Film).

Konsultował projekt Timothy Snyder, amerykański historyk i pisarz, profesor Yale, który w swojej monografii „Bloody Lands: Europe Between Hitler and Stalin” pisał, że reżim sowiecki i nazistowski zniszczyły około 14 milionów mieszkańców Ukrainy, Polski, Białorusi, krajów bałtyckich i zachodnich regionów Rosji.

Film był kręcony na Ukrainie, w Polsce i Szkocji. Na Ukrainie zdjęcia miały miejsce się w Charkowie, na największym placu w Europie, który przez pewien czas był specjalnie zamknięty dla mieszkańców i odwiedzających miasto.

Ostatnio film otrzymał główną nagrodę (Złote Lwy) w Gdyni na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Ponadto scenograf Grzegorz Piątkowski otrzymał nagrodę specjalną za najlepszy projekt produkcji.

Autorem scenariusza jest Andrea Halupa.

Producentami są Klaudia Śmieja, Stanisław Dziedzic, Egor Olesov, Angus Lamont, Andrea Halupa.

Obsada: James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Joseph Mawle, Kenneth Cranham, Jacob Tkachenko, Oleh Dracz, Wołodymyr Fedoruk, Anna Szajdiuk, Anastasia Czała, Alina Kowalska.

Dystrybutorzy - Dystrybucja MMD UA i FILM.UA.

Kampania promocyjna filmu na Ukrainie oparta jest na szeroko zakrojonym projekcie społeczno-edukacyjnym grupy FILM.UA, którego celem jest promocja osobowości Garetha Jonesa na Ukrainie i na świecie oraz zachowanie pamięci o Hołodomorze na Ukrainie w latach 1932–1933.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-