Kniazew podał się do dymisji WIDEO

Kniazew podał się do dymisji WIDEO

Ukrinform
Szef policji państwowej Serhij Kniazew podał się do dymisji.

Powiedział to podczas konferencji prasowej we wtorek 24 września, podał korespondent Ukrinformu.

Na początku przemówienia szef policji poinformował o wynikach pracy departamentu pod jego kierownictwem, a następnie powiedział: „Rezultaty są niewielkie, muszę przyznać, ale ja się nie wstydzę. W tym czasie w mediach pojawiły się publikacje, na które nie zwracałem uwagi, szczególnie dlatego, że wykonuję swoją pracę poprawnie, uczciwie i konsekwentnie. Szef policji to nie stanowisko polityczne. Policja nie jest organem politycznym. Zasadnicza pozycja: policji nie należy wciągać w rozgrywki polityczne. Pokazaliśmy to w czasie wyborów w 2019 roku”

Kniazew zauważył, że bardzo kocha swoją pracę i całkowicie się jej poświęcił. „To jest kwestia mojego życia, której oddałem 28 lat, ale postanowiłem zrezygnować”, powiedział.

„Napisałem podanie o dymisji ze stanowiska i myślę, że to jest moja prawidłowa decyzja jako szefa policji europejskiego państwa. I teraz nadszedł czas”, dodał.

Podziękował pracownikom policji, która według Kniazewa będzie kontynuować planowaną strategię rozwoju resortu.

Jak informował Ukrinform, wcześniej Kniazew nazwał jako fałszywe informacje rozpowszechniane w mediach rzekomo o zatrzymaniu jego byłej żony na granicy z dużą ilością niezgłoszonej waluty.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-