Doradca Zełenskiego proponuje zmianę nazwy - Rosja WIDEO

Doradca Zełenskiego proponuje zmianę nazwy - Rosja WIDEO

Ukrinform
Doradca z ekipy prezydenta Ukrainy ds. Politycznych Mykyta Poturajew zaproponował zmianę nazwy Federacji Rosyjskiej na „Moskowie”.

Powiedział o tym na kanale YouTube Ukrlife.TV.

„Możemy zacząć na swoich mapach, nazywać ich tam „Moskowiem”. Co nam przeszkadza? ... Ten kraj ( Rosja - przyp. red.) kiedyś nazywany był inaczej: moskiewskim, tatarskim. Przecież chcą powrócić do początków? Pomóżmy im ... Zwróćmy różnorodność Rosjanom - powiedział Poturajew.

Zasugerował także, aby rosyjski nazywać ruskim.

„Ukraińsko - ruski to zupełnie inny język. Musimy zmienić jego nazwę (język - przyp. Red.). Na przykład mówić, że u nas jest język ruski, a tam - rosyjski” - powiedział Poturajew.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-