W Rosji został ogłoszony ostateczny akt oskarżenia wszystkim 24 ukraińskim marynarzom

W Rosji został ogłoszony ostateczny akt oskarżenia wszystkim 24 ukraińskim marynarzom

Ukrinform
Koordynator zespołu ukraińskich marynarzy, prawnik Mykoła Połozow, powiedział, że oskarżenie w ostatecznej wersji zostało przedstawione przez śledztwo FSB wszystkim 24 ukraińskim marynarzom.

„Śledcza administracja FSB Rosji przedstawiła ostateczną wersję aktu oskarżenia wszystkim 24 ukraińskim marynarzom. Oskarżenie w ostatecznej wersji oznacza zakończenie działań dochodzeniowych związanych z gromadzeniem i proceduralną konsolidacją dowodów” - napisał Połozow na Facebooku.

Według prawnika, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu dochodzenie zwróci się do sądu okręgowego w Lefortowo w Moskwie z wnioskiem o przedłużenie okresu zatrzymania wszystkich jeńców wojennych. Wstępną datą posiedzeń sądu w celu przedłużenia środka zapobiegawczego jest 17 lipca.

Przypomnijmy, 25 listopada 2018 r. Rosja w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej dokonała agresji wojskowej przeciwko okrętom Sił Zbrojnych Ukrainy i przejęła trzy okręty Sił Morskich Ukrainy - statki „Berdiansk” i „Nikopol” i holownik „Jany Kapu”, które płynęły z Odessy do Mariupola w wyniku czego aresztowano 24 ukraińskich marynarzy. 24 Ukraińców aresztowano, trzech zostało rannych.

Kontrolowane przez Rosję "sądy" na okupowanym Krymie aresztowały na dwa miesiące wszystkich zatrzymanych ukraińskich marynarzy pod zarzutem nielegalnego przekroczenia granicy (cz. 3 art. 322 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej). Teraz wszyscy przebywają w więzieniu "Lefortowo"..

25 maja 2019 r. Międzynarodowy Trybunał Prawa Morza orzekł, że Rosja powinna natychmiast zwolnić zatrzymanych i zwrócić aresztowane statki na Ukrainę.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-