Saakaszwili - Nie mam żadnych ambicji politycznych (wideo)

Saakaszwili - Nie mam żadnych ambicji politycznych (wideo)

Ukrinform
Były prezydent Gruzji i były przewodniczący Regionalnej Administracji Państwowej w Odessie Micheil Saakaszwili oświadczył, że nie ma ambicji politycznych.

Powiedział o tym na antenie stacji telewizyjnej „112 Ukraina”.

„Nie mam żadnych ambicji politycznych, ponieważ byłem już na wszystkich stanowiskach, widziałem wszystko. Będę bardzo ostrożny, zanim zgodzę się na coś. Przeszedłem przez to, zobaczyłem, jak to wygląda i nie rwę się do żadnych stanowisk - powiedział Saakaszwili.

Przypomnijmy, dekretem nr 329/2019 prezydent Wołodymyr Zełenski zwrócił obywatelstwo Ukrainy byłemu prezydentowi Gruzji i byłemu szefowi regionalnej administracji państwowej Odessy Micheilowi Saakaszwili, zmieniając dekret byłego prezydenta Petra Poroszenki.

Ukraiński paszport Saakaszwili otrzymał w 2015 roku. Następnie został powołany na stanowisko przewodniczącego Regionalnej Administracji Państwowej Odessy. Jesienią 2016 r. podał się do dymisji, a 26 lipca 2017 r. Prezydent Poroszenko pozbawił Saakaszwilego obywatelstwa ukraińskiego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-