Sędziowie Wyższego Sądu Antykorupcyjnego złożyli przysięgę  ZDJĘCIE

Sędziowie Wyższego Sądu Antykorupcyjnego złożyli przysięgę ZDJĘCIE

Ukrinform
Sędziowie Wyższego Sądu Antykorupcyjnego i Izby Apelacyjnej Wyższego Sądu Antykorupcyjnego złożyli przysięgę podczas uroczystej ceremonii z udziałem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

Tekst dekretów prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki przeczytał zastępca szefa administracji prezydenta Ołeksij Fiłatow – donosi korespondent Ukrinform.

Tekst sędziowskiej przysięgi odczytał sędzia Izby Apelacyjnej Wyższego Sądu Antykorupcyjnego Serhij Bodnar.

18 marca WRS postanowiła przyjąć wniosek prezydenta Ukrainy w sprawie powołania do Wyższego Sądu Antykorupcyjnego 35 sędziów z 39, zalecanych przez Wyższą Komisję Kwalifikacyjną Sędziów Ukrainy.

Jednocześnie podczas posiedzenia WRS (ukr. Вища рада правосуддя) 28 marca 2019 r. postanowiła przyjąć wniosek prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki o naznaczeniu dwóch sędziów do Wyższego Sądu Antykorupcyjnego i jednego do Izby Apelacyjnej tego sądu.

Wysoka Rada Sprawiedliwości (WRS) nie uwzględniła zaleceń Wyższej Komisji Kwalifikacyjnej Sędziów Ukrainy, odnośnie nominacji Wołodymyra Cikały na stanowisko sędziego Izby Apelacyjnej Wyższego Sądu Antykorupcyjnego. Cikało, na posiedzeniu Wysokiej Rady Sprawiedliwości wycofał swoją kandydaturę i wycofał swój wniosek o dopuszczenie do konkursu na stanowisko sędziego Izby Apelacyjnej Wyższego Sądu Antykorupcyjnego .

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-