Na Ukrainie nakręcili film o wspólnej walce UPA i Armii Krajowej

Na Ukrainie nakręcili film o wspólnej walce UPA i Armii Krajowej

Ukrinform
Firma „UM-GROUP” przedstawiła Państwowej Agencji Ukrainy ds. Kinematografii ukończony już film dokumentalny -"Granica" (tytuł roboczy - "Operacja Hrubieszów") - informuje serwis prasowy Państwowej Agencji Ukrainy ds. Kinematografii .

"Premiera filmu na Ukrainie odbędzie się wiosną 2019 roku"- informują.

Reżyserem filmu jest Olesya Morgunets-Isaenko, scenariusz napisał Taras Lazer, a producentem jest - Artiom Denisow.

Film "Granica" opowiada o wspólnej walce ukraińskich i polskich powstańców z komunistami w trakcie, a także po II wojnie światowej. W tamtych latach UPA i polska AK/WiN były zaciekłymi wrogami. Tym bardziej wartościowa i cenna jest dokumentacja ich współpracy.

Jedną z nich właśnie była wspólna operacja w polskim mieście Hrubieszów, podczas której pokonano lokalny sowiecki garnizon i uwolniono więźniów miejscowego więzienia. Partyzanci również zdołali zakłócić proces przymusowych wysiedleń Ukraińców.

„To bardzo ważny film, który współczesnymi środkami filmowymi opowiada o nieznanych stronach ukraińskiej historii" - powiedział po obejrzeniu filmu dyrektor Państwowej Agencji Ukrainy ds. Kinematografii Filip Illienko.

Projekt filmu stał się jednym z laureatów dziesiątej edycji konkursu Państwowej Agencji Ukrainy ds. Kinematografii. Wysokość dotacji państwowej wyniosła 3 miliony 468 tysięcy 235 UAH, co stanowi całkowity koszt produkcji.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-