Zełenski i król Belgii dyskutowali o zorganizowaniu Szczytu Pokojowego

Zełenski i król Belgii dyskutowali o zorganizowaniu Szczytu Pokojowego

Ukrinform
Podczas swojej roboczej wizyty w Belgii prezydent Wołodymyr Zełenski miał audiencję u króla Belgów Filipa, podczas której omawiano przebieg Szczytu Pokojowego.

O tym informuje strona internetowa głowy państwa, podaje Ukrinform.

„Strony omawiały pierwszy Światowy Szczyt Pokojowy, którego celem jest ustanowienie sprawiedliwego pokoju na Ukrainie. Głowa państwa ukraińskiego poinformował monarchę belgijskiego o wizji i oczekiwaniach Ukrainy wobec Ukrainy wobec Szczytu” – czytamy w komunikacie.

Zełenski podziękował także Belgii i narodowi belgijskiemu za ich silne, wszechstronne wsparcie dla Ukrainy i Ukraińców od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę.

„Naród ukraiński zawsze będzie pamiętał o Waszych otwartych sercach. Dziękujemy Belgii za wszelkie niezbędne wsparcie i zapewnienie tymczasowej ochrony prawie 80 000 Ukraińców” – powiedział.

Prezydent Ukrainy i król Belgów omówili sytuację humanitarną i sposoby jej poprawy.

Zełenski zaprosił króla i królową Belgii do odwiedzenia Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, Światowy Szczyt Pokojowy odbędzie się 15-16 czerwca w Szwajcarii. Oczekuje się, że wezmą w nim udział szefowie państw i rządów ze wszystkich kontynentów. Kraje uczestniczące wypracują wspólne stanowisko negocjacyjne i przedłożą je Rosji.

Ukraińska formuła pokojowa jest mechanizmem dyplomatycznym oferowanym przez nasze państwo w celu sprawiedliwego zakończenia wojny rozpoczętej przez Rosję.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-