Sekretarz stanu USA Blinken przybył do Kijowa

Sekretarz stanu USA Blinken przybył do Kijowa

Ukrinform
Sekretarz stanu USA Antony Blinken przybył na Ukrainę i rozpoczął swoją wizytę od upamiętnienia na cmentarzu poległych żołnierzy.

Poinformował o tym Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter) – podaje Ukrinform.

„Przywitałem Sekretarza Stanu Antony Blinkena na Ukrainie. Sekretarz stał się pierwszym kolegą, który rozpoczął swój dzień w Kijowie od upamiętnienia naszych poległych bohaterów na cmentarzu. To wyraz szacunku dla wszystkich ukraińskich żołnierzy, którzy oddali życie za naszą wolność i prawo do życia.” – zauważył szef ukraińskiej dyplomacji.

Jak informowaliśmy wcześniej, amerykańskie media poinformowały, że Blinken podczas swojej dwudniowej wizyty w Kijowie może ogłosić nowy pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości ponad 1 miliarda dolarów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-