Zełenski i Trudeau zwrócili się do światowych mediów

Zełenski i Trudeau zwrócili się do światowych mediów

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z premierem Kanady Justinem Trudeau przemawiali do dziennikarzy podczas wydarzenia Press Gallery Dinner.

Jak donosi Ukrinform, Kancelaria Prezydenta poinformowała o tym w Telegramie.

W skład tej organizacji wchodzą znane kanadyjskie i światowe media, w tym: Politico, CNN, Wall Street Journal, Reuters, Bloomberg News, CBC News.

„Tak właśnie się dzieje – szczególnie często w przypadku dziennikarzy – kiedy życie stawia człowieka przed wyborem: zostać bohaterem? Bywa, że ​​znacznie łatwiej jest ominąć taki wybór i pozostać gdzieś w szarej strefie między dobrem a złem – w strefie pseudoneutralności. Ale każdy, kto go nie omija i przeciwstawia się złu, kto nazywa rzeczy po imieniu i szerzy prawdę - może zostać bohaterem nie tylko na jeden dzień. Żyjemy w czasach, w których nasza wolność zależy od nas wszystkich – kiedy świat musi na czas poznać całą prawdę o każdej zbrodni przeciwko wolności w jednej części świata, aby wolność została zachowana wszędzie. Zło rości sobie pretensje nie tylko do tego czy innego kraju, ale także do wartości. Do naszych wartości. Aby je zniszczyć. I dziękuję wam – i całej Kanadzie – za to, że nie żartujecie ze złom” – powiedział Zełenski.

Głowa państwa ukraińskiego podziękował za wsparcie naszej walki o wolność. „Dziękuję za informowanie świata o każdej rosyjskiej zbrodni wojennej. Dziękuję za dawanie ludziom zrozumienia, co się dzieje!” – dodał prezydent.

Jak poinformował Ukrinform, Kanada jest 20 krajem, który podpisał deklarację popierającą członkostwo Ukrainy w NATO. Wspólna deklaracja podpisana przez Wołodymyra Zełenskiego i Justina Trudeau zawiera najsilniejsze sformułowanie poparcia dla euroatlantyckich aspiracji Ukraińców spośród krajów G7 i po raz pierwszy publicznie odnotowuje poparcie dla utworzenia Rady Ukraina-NATO.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-