Zełenski i Trudeau zwrócili się do światowych mediów

Zełenski i Trudeau zwrócili się do światowych mediów

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z premierem Kanady Justinem Trudeau przemawiali do dziennikarzy podczas wydarzenia Press Gallery Dinner.

Jak donosi Ukrinform, Kancelaria Prezydenta poinformowała o tym w Telegramie.

W skład tej organizacji wchodzą znane kanadyjskie i światowe media, w tym: Politico, CNN, Wall Street Journal, Reuters, Bloomberg News, CBC News.

„Tak właśnie się dzieje – szczególnie często w przypadku dziennikarzy – kiedy życie stawia człowieka przed wyborem: zostać bohaterem? Bywa, że ​​znacznie łatwiej jest ominąć taki wybór i pozostać gdzieś w szarej strefie między dobrem a złem – w strefie pseudoneutralności. Ale każdy, kto go nie omija i przeciwstawia się złu, kto nazywa rzeczy po imieniu i szerzy prawdę - może zostać bohaterem nie tylko na jeden dzień. Żyjemy w czasach, w których nasza wolność zależy od nas wszystkich – kiedy świat musi na czas poznać całą prawdę o każdej zbrodni przeciwko wolności w jednej części świata, aby wolność została zachowana wszędzie. Zło rości sobie pretensje nie tylko do tego czy innego kraju, ale także do wartości. Do naszych wartości. Aby je zniszczyć. I dziękuję wam – i całej Kanadzie – za to, że nie żartujecie ze złom” – powiedział Zełenski.

Głowa państwa ukraińskiego podziękował za wsparcie naszej walki o wolność. „Dziękuję za informowanie świata o każdej rosyjskiej zbrodni wojennej. Dziękuję za dawanie ludziom zrozumienia, co się dzieje!” – dodał prezydent.

Jak poinformował Ukrinform, Kanada jest 20 krajem, który podpisał deklarację popierającą członkostwo Ukrainy w NATO. Wspólna deklaracja podpisana przez Wołodymyra Zełenskiego i Justina Trudeau zawiera najsilniejsze sformułowanie poparcia dla euroatlantyckich aspiracji Ukraińców spośród krajów G7 i po raz pierwszy publicznie odnotowuje poparcie dla utworzenia Rady Ukraina-NATO.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-