Specjalny przedstawiciel Chin spotkał się z Kulebą w Kijowie – rozmawiali o sposobach zakończenia wojny

Specjalny przedstawiciel Chin spotkał się z Kulebą w Kijowie – rozmawiali o sposobach zakończenia wojny

Ukrinform
Specjalny przedstawiciel rządu Chińskiej Republiki Ludowej Li Hui złożył wizytę na Ukrainie i spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kulebą.

Jest to określone w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, donosi Ukrinform.

MSZ zaznaczyło, że przyjazd odbył się w ramach realizacji ustaleń, do których doszło w trakcie rozmowy telefonicznej między prezydentem Wołodymyrem Zełenskim a prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. Podczas wizyty specjalny przedstawiciel chińskiego rządu Li Hui spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebą.

Podczas spotkania strony omówiły aktualne kwestie interakcji między Ukrainą a Chinami zarówno na poziomie dwustronnym, jak i w ramach organizacji międzynarodowych, a także sposoby powstrzymania rosyjskiej agresji.

Kuleba szczegółowo poinformował specjalnego przedstawiciela chińskiego rządu o zasadach przywrócenia stabilnego i sprawiedliwego pokoju, opartego na poszanowaniu suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Podkreślił, że Ukraina nie przyjmuje żadnych propozycji, które wiązałyby się z utratą terytoriów lub zamrożeniem konfliktu.

Minister zwrócił uwagę na znaczenie udziału Chin w realizacji formuły pokojowej Prezydenta Ukrainy, czarnomorskiej inicjatywie zbożowej, gwarancjach bezpieczeństwa jądrowego oraz innych ważnych wysiłkach międzynarodowych.

Strony osobno omówiły długoterminowe perspektywy rozwoju stosunków dwustronnych między Ukrainą a Chinami i uzgodniły intensyfikację dialogu w kluczowych kwestiach dwustronnych i międzynarodowych.

Jak informowaliśmy, 26 kwietnia prezydent Wołodymyr Zełenski odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-