Zełenski spotkał się z przewodniczącymi Izby Reprezentantów i Senatu Holandii

Zełenski spotkał się z przewodniczącymi Izby Reprezentantów i Senatu Holandii

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w Hadze z przewodniczącą Izby Reprezentantów Holandii Verą Bergkamp i marszałkiem Senatu Janem Anthonie Bruijn.

Jak donosi Ukrinform, zostało to ogłoszone na stronie internetowej prezydenta.

Głowa państwa podziękował przywódcom holenderskiego parlamentu za jasne i aktywne stanowisko ciała ustawodawczego na rzecz Ukrainy oraz ważne kroki, które pomogły państwu ukraińskiemu odeprzeć rosyjską agresję.

„Dzisiaj Holandia jest jednym z liderów we wspieraniu Ukrainy i jednym z naszych kluczowych sojuszników w obronie wartości wolności” – podkreślił.

Zełenski wysoko ocenił przyjęcie przez holenderski parlament szeregu rezolucji popierających Ukrainę, w szczególności przywództwo tego kraju w międzynarodowym ściganiu Rosji za zbrodnie na Ukrainie oraz powołanie w Hadze specjalnego trybunału, który będzie mógł potępić najwyższe kierownictwo Rosji.

Prezydent szczególnie podziękował parlamentowi Holandii za wsparcie w nadaniu Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w UE.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Szef państwa zaznaczył, że Ukraina robi wszystko, co w jej mocy, aby zakończyć realizację zaleceń Komisji Europejskiej dotyczących statusu kandydata do członkostwa w Unii Europejskiej i liczy na pozytywną ocenę tych starań.

Podkreślił znaczenie rozpoczęcia negocjacji w sprawie przystąpienia do UE do końca bieżącego roku.

Osobno Zełenski skupił się na przygotowaniach do wileńskiego szczytu NATO.

Szef państwa zwrócił uwagę na znaczenie podjęcia na szczycie konkretnych decyzji dotyczących członkostwa Ukrainy w Sojuszu i zapewnienia państwu ukraińskiemu gwarancji bezpieczeństwa do czasu wstąpienia do NATO.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-