Zełenski spotkał się z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec

Zełenski spotkał się z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Larsem Klingbeilem and Rolfem Mützenichem oraz podziękował Niemcom za wszechstronne wsparcie naszego kraju w wojnie.

Jak poinformował Ukrinform, zostało to ogłoszone w telegramie głowy państwa .

„Odbyłem spotkanie z liderami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Larsem Klingbeilem i Rolfem Mützenichem. Dziękuję Niemcom za wszechstronne wsparcie naszego państwa od pierwszych dni rosyjskiej agresji na pełną skalę” – zaznaczył prezydent.

Osobno wyraził wdzięczność Niemcom za przyjęcie ponad miliona osób przymusowo wysiedlonych z Ukrainy, przywództwo w tworzeniu koalicji pancernej poprzez dostarczenie niemieckich czołgów Leopard oraz wkład w ochronę ukraińskiego nieba poprzez przekazanie wysoce skuteczny system obrony powietrznej IRIS-T.

„Ważne jest dalsze wzmacnianie naszych relacji sojuszniczych” – podkreślił Zełenski.

Jak poinformował Ukrinform, 6 marca do Kijowa przybyli współprzewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Lars Klingbeil oraz lider frakcji Socjaldemokratycznej w Bundestagu Rolf Mützenich.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba omówił z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec kwestię dostaw broni na Ukrainę, ścigania zbrodni międzynarodowych i zaapelował o wsparcie dialogu w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE do końca roku.

Szef MSZ wyraził przekonanie, że Niemcy i inni partnerzy będą dalej wspierać Ukrainę, rozumiejąc, że to, co się tutaj dzieje, dotyczy także ich bezpieczeństwa.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-