Zełenski spotkał się z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec

Zełenski spotkał się z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Larsem Klingbeilem and Rolfem Mützenichem oraz podziękował Niemcom za wszechstronne wsparcie naszego kraju w wojnie.

Jak poinformował Ukrinform, zostało to ogłoszone w telegramie głowy państwa .

„Odbyłem spotkanie z liderami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Larsem Klingbeilem i Rolfem Mützenichem. Dziękuję Niemcom za wszechstronne wsparcie naszego państwa od pierwszych dni rosyjskiej agresji na pełną skalę” – zaznaczył prezydent.

Osobno wyraził wdzięczność Niemcom za przyjęcie ponad miliona osób przymusowo wysiedlonych z Ukrainy, przywództwo w tworzeniu koalicji pancernej poprzez dostarczenie niemieckich czołgów Leopard oraz wkład w ochronę ukraińskiego nieba poprzez przekazanie wysoce skuteczny system obrony powietrznej IRIS-T.

„Ważne jest dalsze wzmacnianie naszych relacji sojuszniczych” – podkreślił Zełenski.

Jak poinformował Ukrinform, 6 marca do Kijowa przybyli współprzewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Lars Klingbeil oraz lider frakcji Socjaldemokratycznej w Bundestagu Rolf Mützenich.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba omówił z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec kwestię dostaw broni na Ukrainę, ścigania zbrodni międzynarodowych i zaapelował o wsparcie dialogu w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE do końca roku.

Szef MSZ wyraził przekonanie, że Niemcy i inni partnerzy będą dalej wspierać Ukrainę, rozumiejąc, że to, co się tutaj dzieje, dotyczy także ich bezpieczeństwa.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-