Andrzej Duda - Rosja prowadzi politykę neokolonialną

Andrzej Duda - Rosja prowadzi politykę neokolonialną

Ukrinform
Rosja prowadzi politykę neokolonialną, imperialną, niszczy infrastrukturę i zabija ludzi na Ukrainie.

Powiedział o tym prezydent RP Andrzej Duda podczas briefingu prasowego w ramach V Konferencji ONZ w sprawie krajów najsłabiej rozwiniętych w niedzielę w Katarze, donosi Ukrinform.

Jak zauważył Duda, rosyjska propaganda pozostaje niestety bardzo skuteczna w krajach afrykańskich. Dlatego mówienie prawdy jest ważnym zadaniem dla krajów znajdujących się w pobliżu strefy działań wojennych na Ukrainie. Zaznaczył, że Polska głośno mówi o tragedii narodu ukraińskiego.

Prezydent RP podkreślił, że ważne jest, aby wiedzieć, kto tak naprawdę jest agresorem, który niszczy życie narodu ukraińskiego.

„Mówimy prawdę: że jest to po prostu nic innego jak swoista neokolonialna, imperialna polityka rosyjska. Jest to imperium, które prześladuje ludzi, porywa dzieci, wywożąc je z Ukrainy w głąb Rosji, które chce rabować Ukrainę, chce podporządkować sobie wolne, suwerenne państwo i naród.” – podkreślił Prezydent RP.

Przypomnijmy, niedawno w wywiadzie z Ukrinform Prezydent RP stwierdził, że kraje afrykańskie są pod wrażeniem informacji, że Rosja prowadzi dobrze znaną na tym kontynencie politykę neokolonialną.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-