Para Zełenskich z prezydentem i pierwszą damą Łotwy uczciła pamięć bohaterów

Para Zełenskich z prezydentem i pierwszą damą Łotwy uczciła pamięć bohaterów

zdjęcie, wideo
Ukrinform
We Lwowie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i pierwsza dama Ołena Zełenska wraz z prezydentem Republiki Łotewskiej Egilsem Levitsem i jego żoną Andrą Levite uczcili pamięć ukraińskich żołnierzy poległych w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej.

O tym poinformowała służba prasowa głowy państwa ukraińskiego, przekazuje Ukrinform.

„Głowy państw i pierwsze damy złożyły kwiaty na grobach obrońców Ukrainy na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie” – czytamy w komunikacie.

Prezydent Ukrainy Zełenski opublikował w Telegramie wideo z uroczystości upamiętniających. Napisał: „Nigdy nie zapomnimy obrońców, którzy oddali życie za naszą wolność i niepodległość. Pamiętamy straszną cenę, jaką nasz naród płaci za wolną i spokojną przyszłość. Wieczna pamięć i chwała naszym żołnierzom”.

W tym samym czasie gen. broni, szef Narodowej Akademii Wojsk Lądowych imienia hetmana Piotra Sajdacznego Pawło Tkaczuk poinformował na Facebooku , że uroczystości upamiętniające odbyły się na Cmentarzu Łyczakowskim. Według niego oprócz wyżej wymienionych osób w wydarzeniu wzięli udział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Ołeksij Kuleba, szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozycki oraz jego pierwszy zastępca Andrij Hodyk.

Tkaczuk podziękował żołnierzom kompanii gwardii honorowej i orkiestry wojskowej Akademii Wojsk Lądowych im. Hetmana Piotra Sahajdacznego za udział i wysoką organizację imprezy.

„Pamięć o poległych ukraińskich żołnierzach i obrońcach jest gwarancją, że my, Ukraińcy, będziemy nadal wspólnie walczyć o naszą świętą ziemię w każdych warunkach… Wieczna pamięć poległym Bohaterom… Cześć i Chwała Bohaterom żyjącym!” — dodał generał porucznik

Jak informowaliśmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa w podróży służbowej we Lwowie.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-