Stoltenberg o powrocie Krymu - Ukraina sama zdecyduje, jakie warunki są dla niej do przyjęcia

Stoltenberg o powrocie Krymu - Ukraina sama zdecyduje, jakie warunki są dla niej do przyjęcia

komentarz
Ukrinform
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg skomentował możliwość siłowego zwrotu Krymu: jego zdaniem najlepszym sposobem na osiągnięcie pokojowego rozwiązania dla Ukrainy jest udzielenie wsparcia wojskowego, po którym Ukraina sama zdecyduje, jakie warunki jest dla niej do przyjęcia.

Stoltenberg powiedział to w wywiadzie dla LRT, donosi Ukrinform.

„Jeśli chcemy pokojowego rozwiązania dla Ukrainy, najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest wsparcie militarne. Potem Ukraina sama zdecyduje, jakie warunki są dla niej do przyjęcia” – powiedział Stoltenberg, odpowiadając na pytanie, czy deklaracje o powrocie Ukrainy do granic uznanych przez społeczność międzynarodową oznaczają, że państwo powinno siłą zwrócić Krym.

Sekretarz generalny NATO zaznaczył, że wojna musi zakończyć się przy stole negocjacyjnym, a Ukraińcy sami muszą zdecydować, jakie są ku temu warunki.

„Naszym zadaniem jest wspieranie Ukrainy, bo wiemy: to, co dzieje się przy stole negocjacyjnym, jest nierozerwalnie związane z tym, co dzieje się na polu bitwy” – powiedział.

Jak donosi Ukrinform, Stoltenberg powiedział, że po zwycięstwie Ukrainy w rozpoczętej przez Rosję wojnie demokratyczne państwa powinny zapobiec powtórzeniu się takich wydarzeń, przerwać zamknięty krąg rosyjskiej agresji i wzmocnić bezpieczeństwo Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-