Rosja przeprowadza dziennie ponad 10 cyberataków na Ukrainę – SBU

Rosja przeprowadza dziennie ponad 10 cyberataków na Ukrainę – SBU

Ukrinform
Rosyjscy hakerzy codziennie przeprowadzają średnio kilkanaście cyberataków na Ukrainę.

Jak donosi Ukrinform, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, generał dywizji Wasyl Maluk, powiedział to w wywiadzie dla brytyjskiej gazety The Independent .

„Są to różne rodzaje ataków, czasem naprawdę masowych, czasem dość subtelnych. Obecnie Rosja codziennie przeprowadza średnio ponad 10 cyberataków. Ich cele są różne: zasoby państwowe, obiekty infrastruktury krytycznej itp. Ale skutecznie przeciwstawiamy się wrogowi również w cyberprzestrzeni” – powiedział.

Odnotowuje się, że w 2020 roku SBU odnotowała 800 cyberataków, w 2021 roku – około dwóch tysięcy. Jednak po pełnej inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę zarejestrowano ich ponad 4500.

Według Maluka, na tle bezprecedensowej różnorodności ataków ze strony Rosji, SBU musiała się całkowicie zreorganizować, aby przeciwdziałać temu zagrożeniu.

„Oficerowie SBU dosłownie żyją na linii frontu. „Nasi specjaliści ds. cyberprzestrzeni pracują energicznie dzień i noc, aby odeprzeć cyberataki wroga” — zauważył.

Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy jest przekonany, że mimo rosyjskich ataków z różnych kierunków, zarówno fizycznych, jak i cyfrowych, Ukraina zwycięży.

„Ja, jak każdy Ukrainiec, nie mam złudzeń co do Putina i jego motywów w tej wojnie. Więc moje przesłanie do niego jest proste: nigdy nas nie złamiesz ani nie zniszczysz. Walczymy nie tylko o przyszłość Ukrainy, ale także o bezpieczną przyszłość całego cywilizowanego świata” – podkreślił.

Jak donosi Ukrinform, strona internetowa Ministerstwa Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych została zaatakowana 23 lutego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-