Sytuacja na kierunku bachmuckim się komplikuje – Zełenski

Sytuacja na kierunku bachmuckim się komplikuje – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja na froncie bachmuckim jest coraz trudniejsza, Rosjanie niszczą wszystko, co nadaje się do obrony pozycji.

Poinformował o tym prezydent Wołodymyr Zełenski w wieczornym przesłaniu wideo , donosi Ukrinform.

„Jestem cały czas w kontakcie z naszymi dowódcami, zwracając szczególną uwagę na sytuację na wschodzie, oczywiście w obwodzie donieckim. Na kierunku bachmuckim sytuacja staje się coraz trudniejsza, wróg nieustannie niszczy wszystko, co można wykorzystać dla ochrony naszych pozycji, dla konsolidacji i obrony” – powiedział szef państwa.

Prezydent podziękował żołnierzom, którzy bronią bachmucki i innych kierunków frontu, a także tym, którzy pomagają wojsku i robią wszystko, aby obrońcy dysponowali większą, potężniejszą bronią dalekiego zasięgu.

Jak poinformowano, według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy lotnictwo Sił Obronnych Ukrainy przeprowadziło w ciągu dnia cztery naloty na obszary koncentracji personelu i sprzętu wojskowego rosyjskich najeźdźców.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-