UE będzie z Ukrainą tak długo, jak to będzie konieczne - Ursula von der Leyen w rocznicę rosyjskiej inwazji

UE będzie z Ukrainą tak długo, jak to będzie konieczne - Ursula von der Leyen w rocznicę rosyjskiej inwazji

wideo
Ukrinform
W pierwszą rocznicę niesprowokowanej i brutalnej agresji putinowskiej Rosji na Ukrainę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen skierowała do narodu ukraińskiego słowa wsparcia i solidarności.

Jak donosi Ukrinform, stosowny tekst i wideo opublikowała na Twitterze .

„Rok brutalnej rosyjskiej agresji. Rok heroicznego ukraińskiego oporu. Rok europejskiej solidarności. Przed nami przyszłość w jedności. Walczycie o wolność, o demokrację i o swoje miejsce w Unii Europejskiej. Jesteśmy z Wami tak długo, jak to konieczne. Chwała Ukrainie!” – podkreśliła Ursula von der Leyen.

Jak informowaliśmy rok temu, 24 lutego 2022 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła nowy etap wojny z Ukrainą – ofensywę na pełną skalę. Od pierwszych dni inwazji UE zaczęła udzielać Ukrainie i jej mieszkańcom pomocy politycznej, gospodarczej, finansowej, humanitarnej i wojskowej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-