Wizyta Bidena na Ukrainie to manifestacja jedności transatlantyckiej – Borrell

Wizyta Bidena na Ukrainie to manifestacja jedności transatlantyckiej – Borrell

Ukrinform
Wizyta prezydenta USA Joe Bidena na Ukrainie jest wyraźnym przejawem jedności transatlantyckiej i gotowości demokratycznego świata do pomocy Ukrainie w walce z rosyjską agresją.

O tym powiedział wysoki przedstawiciel UE Josep Borrell w Brukseli po wynikach posiedzenia Rady Ministrów UE ds. Zagranicznych, informuje korespondent Ukrinform.

„Wszyscy odwiedziliśmy Kijów w tym roku. Dziś prezydent Biden odwiedził Ukraińców, naszych sąsiadów i przyjaciół. Wizyta prezydenta Bidena to wyraźna demonstracja jedności transatlantyckiej i naszej determinacji do dalszego wspólnego wspierania Ukrainy” – podkreślił wysoki przedstawiciel UE.

„W języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, niezależnie od tego, jaki język jest używany, bardzo ważne jest podkreślenie wagi wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych. To tylko pokazuje wagę, jaką Stany Zjednoczone przywiązują do walki Ukraińców. Ta wizyta pokazała, że wszyscy jesteśmy zaangażowani: UE i USA, Kanada i Wielka Brytania, wiele innych krajów na całym świecie – wspierają walkę, którą Ukraina prowadzi z rosyjską inwazją” – dodał Borrell, odpowiadając na pytanie Ukrinformu.

Podkreślił, że dowodem takiej transatlantyckiej jedności wokół wsparcia Ukrainy będzie również spotkanie z sekretarzem generalnym NATO i ministrem spraw zagranicznych Ukrainy, które odbędzie się jutro w siedzibie Sojuszu.

Jak informowaliśmy, wczoraj w Brukseli odbyło się posiedzenie Rady Ministrów Spraw Zagranicznych UE, którego jednym z głównych punktów porządku obrad była po raz kolejny sytuacja na Ukrainie i sposoby dalszej unijnej pomocy dla niej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-