W Kijowie na Alei Odwagi zainstalowano tabliczkę z nazwiskiem Joe Bidena

W Kijowie na Alei Odwagi zainstalowano tabliczkę z nazwiskiem Joe Bidena

zdjęcie
Ukrinform
Tablica z nazwiskiem prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena została zainstalowana na Alei Odwagi w stolicy Ukrainy.

Powiedział to prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z amerykańskim przywódcą w Kijowie, informuje korespondent Ukrinform.

„Dzisiaj na Alei Odwagi w Kijowie odsłaniamy tablicę poświęconą Panu Prezydentowi Bidenowi. Pierwszy telefon w nocy 24 lutego ubiegłego roku, nasze negocjacje, stała, niezmienna, potężna uwaga poświęcona naszej walce i troska o ochronę ukraińskiej demokracji, a także osobisty wkład Pana Prezydenta Bidena we wzmacnianie pozycji wolność na świecie – to są rzeczy, które zawsze będą w historii” – zaznaczył Zełenski.

Prezydent podkreślił, że Ukraina jest osobiście wdzięczna Bidenowi, Stanom Zjednoczonym i całemu narodowi amerykańskiemu za wsparcie.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek na Ukrainę przybył prezydent USA Joe Biden.

23 sierpnia ubiegłego roku na Placu Konstytucji w pobliżu Rady Najwyższej, na której wyryto nazwiska międzynarodowych przyjaciół i partnerów Ukrainy, uruchomiono Aleję Odwagi.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-