Gospodarka, ożywienie, sankcje - Szmyhal spotkał się z kanadyjską minister spraw zagranicznych

Gospodarka, ożywienie, sankcje - Szmyhal spotkał się z kanadyjską minister spraw zagranicznych

zdjęcie
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal rozmawiał z minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly na spotkaniu w Kijowie na temat współpracy w dziedzinie gospodarki, odbudowy Ukrainy, sankcji wobec Rosji.

Według Ukrinform Szmyhal napisał o tym w Telegramie.

<script async src="https://telegram.org/js/telegram-widget.js?21" data-telegram-post="Denys_Smyhal/4551" data-width="100%"></script>

„Omawialiśmy szeroki zakres zagadnień naszej współpracy: gospodarkę, odbudowę, sankcje . Podkreślił znaczenie wprowadzenia ograniczeń wobec rosyjskiego przemysłu nuklearnego” – powiedział Szmyhal.

Dodał, że rozmawiali także o przywróceniu energii i mieszkań, rozminowaniu terytoriów.

„Jestem wdzięczny moim kanadyjskim kolegom za zwrócenie uwagi na rozminowywanie, które jest podstawowym elementem odbudowy. Minister Joly zapowiedziała dodatkowe 7,5 mln dolarów kanadyjskich na te potrzeby” – zaznaczył szef rządu.

Według niego łączna pomoc Kanady w rozminowywaniu sięgnie 22,5 mln dolarów kanadyjskich.

Jak informowaliśmy wcześniej, minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly podczas spotkania z ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy Ihorem Klymenko powiedziała, że Kanada przekaże dodatkowe 7,5 mln dolarów kanadyjskich na rozminowywanie i szkolenie ukraińskich specjalistów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-