Przystąpienie Ukrainy do UE nie ma ram czasowych - przewodnicząca Komisji Europejskiej

Przystąpienie Ukrainy do UE nie ma ram czasowych - przewodnicząca Komisji Europejskiej

wideo
Ukrinform
Przystąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej nie ma ram czasowych, ale istnieją cele, które należy osiągnąć, zanim negocjacje będą mogły się rozpocząć.

Podkreśliła to przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na konferencji prasowej po wynikach szczytu Ukraina-UE, informuje korespondent Ukrinform.

„To musi być korzystne dla wszystkich, więc nie ma jasnych ram czasowych, ale są cele do osiągnięcia, zanim w pełni zaakceptuje się tę sytuację w kraju kandydującym, a potem negocjacje akcesyjne i sama akcesja” – powiedziała von der Leyen. .

Zaznaczyła, że nie ma jednej opcji wejścia: 21 krajów, które przystąpiły do Unii Europejskiej w całej jej historii, miało różne historie negocjacji i przystąpienia do Wspólnoty.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Jednocześnie przewodnicząca KE zwróciła uwagę na klarowność, jakość i szybkość, z jaką Ukraina dostarcza wyniki na tej ścieżce. „To po prostu fenomenalne. Jesteście teraz w stanie wojny, ale… broniąc swojego kraju przed krajem agresorem, udaje wam się robić jeden wynik po drugim” – podkreśliła.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski uważa, że wszelkie przeszkody w rozpoczęciu negocjacji w sprawie pełnego członkostwa Ukrainy w UE powinny zniknąć w tym roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-